hír
Török Zoltán három éven át forgatta az eddigi leglátványosabb, szívet melengető filmjét. A Változó vadon – Az én Északom amellett, hogy bemutatja a…
továbbmagazin
Török Zoltán az egyik legsikeresebb magyar természetfilmes, aki dolgozott már Svédországban, Izlandon, Floridában és David Attenborough…
továbbhír
Még be sem mutatták Magyarországon, már a világot hódítja meg Török Zoltán dokumentumfilmje, a Vadlovak – Hortobágyi mese. A filmet a november 4-ei…
továbbmagazin
Szinte hihetetlen, de 2021 hátralévő hónapjaiban 17 magyar film kerül a mozikba: láthatjuk végre Grosan Cristina zseniális című A legjobb dolgokon…
továbbhír
Török Zoltán, a Vad Magyarország rendezőjének legújabb, látványos természetfilmje, a Vadlovak – Hortobágyi mese október végétől látható a mozikban.
továbbhír
A halálba táncoltatott lányt is bemutatják a 35. Montreali Filmfesztiválon, a Szívből jövő szeretetből rendezője díjat nyert Locarnoban, két magyar…
továbbhír
Ma délután megtartotta hagyományos értékelő fórumát a tudományos-ismeretterjesztő filmes zsűri. Az érintett alkotók – egy kivételtől eltekintve –…
továbbhír
Török Zoltán tagja volt a Bálványos Hubával, Pölöskey Zoltánnal felálló tudományos- és ismeretterjesztőfilmes előzsűrinek. A rendezőt…
továbbmagazin
A fiatal természetfilmes a hazai "iskolák" után nemzetközi tapasztalatokkal is gazdagodva (Scandinature Films, Discovery Campus Masterschool)…
továbbhír
Tavaly októberben az NHNZ produkciós cég beszámolt arról, hogy Török Zoltán rendezésével dokumentum-játékfilmet készít Szibéria egyik utolsó nomád…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié